sosyal medya

Sosyal Medya (Viral Reklam, Sosyal Medya Sponsorlu Reklam vs.) Fiyat Teklif Formu İcİn Tıklayınız»»

Sosyal Medyada Neden Yer Almalısınız?

Sosyal medyada bulunmanızı gerektiren en başlıca neden hedef kitleye direkt ulaşabileceğiniz, kolay ve düşük maliyetli bir platform olmasıdır. Ayrıca sosyal medyanın seoya etkisi oldukça fazladır. Sosyal medya hesaplarından web sitenizin linkini ve ismini paylaşmanız dahi seoya katkı sağlamaktadır. Hesaplarınızın isimlerinin site adresinizin olması da seo nun inceliklerinden biridir. Firmanızın sunduğu hizmet ve/veya ürün sosyal medyada ne kadar bahsedilirse, marka gücünüz de o doğrultuda artar. Firmanız sosyal medyada profesyonel olarak aktif bir şekilde var olduğunda bilinirliğiniz artar ve kullanıcılar sizin hakkınızda sürekli konuşarak, sizi tavsiye ederler. Dolayısıyla sosyal medyadaki bu etkinliğiniz firmanızın marka gücünü arttırarak, itibarınızın daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Sosyal medya; özellikle Twitter, Facebook ve Instagram birçok markanın aktif olarak kullandığı ve geri dönüş aldığı bir dünyadır. Son rakamlara göre ülkemizde 15 Milyon civarında insan twitter kullanmaktadır. Bu verilerin de ışığında sosyal medyanın etkisi; yazılı, görsel ve işitsel medyanın yerini her geçen gün biraz daha fazla almaktadır ve sosyal medya her geçen gün reklam piyasasındaki payını gözle görülür biçimde arttırmaktadır. Hızla gelişen ve büyüyen bu dünyada ajansların ve markaların içerik hazırlaması uygun vakti oluşturamamalarından dolayı her zaman mümkün olmamaktadır. Biz bu noktada Ajans ve/veya markadan gelen brief doğrultusunda ortak prodüksiyon bileşenleri oluşturarak dijital dünyayı yakından tanıyan ekibimizle kreatif fikirlerimizi de ortaya koyarak bu alanda profesyonel çözümler sunuyoruz.

Aktif kullanıcıya ulasabilen sosyal medya uygulamaları;

Facebook

36 Milyon kullanıcı ile Türkiye'deki en büyük medyadır.

Kullanıcılar farkında olmadan günde ortalama 56 dakikalarını Facebook'ta geçiriyorlar.

Sayfa beğeni sayınız 20 bin'i geçtiğinde sayfanızda paylaştıklarınız kullanıcıların %8'inin zaman tüneline düşüyor.

Twitter

Türkiye'de internet kullanıcılarının %20'si twitter kullanıyor.

Günde Ortalama 2,5 milyon twit atılıyor.

Kullanıcıları Facebook'a göre daha az olabilir ama günlük etkileşim sayısı Facebook kadardır.

Google Plus

Kullanım alanı dar olsada teknik katkısı çok fazladır.

Aktif olarak kullandığınız takdir de firmanızın isminde arandığınızda sağ tarafda paylaşımlarınız çıkmaktadır.

SEO çalışması yapanların kesinlikle aktif olarak kullanması gereken mecralardan biridir.

Instagram

Türkiye'deki kullanım oranı en hızlı artan sosyal medya kanallarından birisidir.

E-Ticaret çalışması veya online ürün satan tüm web sitelerinin içeriğini doğru tag lerle paylaşmak satış getirir.

Takipçi sayısı arttığı takdir de bilinirliğin yanı sıra SEO ya dolaylı olarak katkısı vardır. Organik aramaları arttırır.

YouTube

Türkiye'de ayda 3,5 milyon video izlenmektedir.

Türkiye'deki internet kullanıcılarının %62'si günde en az bir video izlemektedir.

Oluşturduğunuz video içerikleri sosyal medya kanallarını zenginleştirmenin yanı sıra AdWords reklamları ile de desteklenebilmektedir.

Sosyal Medya Uzerinde yapılabilirlikler;

Google AdWords - Bonus Medya bir Google İş Ortağıdır.

Google Analytics - Google Uzmanları ile Çalışın.

SEO - Tecrübe sahibi uzmanlar sizi bekliyor.

Sosyal Medya - İçeriklerinizi ve yönetimini sağlıyoruz.

Dijital PR - Klasik PR'ınızı Dijital ile desteliyoruz.

E-Ticaret - Online ticarette kesinlikle olmalısınız.

Web Sitesi - Profesyonel bir web sitesi sizi bekliyor.

Mobil Uygulamalar - Mobil ve Facebook uygulamaları

Animasyon - Web site içeriğinizi zenginleştirelim.

Fotoğraf & Video - Profesyonel bir dokunuşla farkı görün.

Jingle - Sesiniz olalım dillerden düşmeni.

Verdigimiz Hizmetler;

İçerik Yönetimi:

Sosyal medyanın değişmezlerinden biri de sürekli canlı olmasıdır. Sürekli canlı olan bir alanı sürekli beslemek gerekmektedir. Markanın değerlerine ve vaatlerine uygun bir sosyal medya içerik planı kullanıcıların markayı daha iyi anlaması sağlar ve onu özümseyeceği anlamına gelir. Yapılan içerik planları sosyal medyada markanızın temsilidir ve sizi doğrudan temsil edeceğinden, kullanılan dil, bahsedilen konular ve hatta imla kuralları bile marka imajınızı doğrudan etkileyebilecek durumdadır, kesinlikle profesyonel bir ekiple çalışılması gerekmektedir.

Twitter, Facebook, İnstagram hesaplarının oluşturulması ve aylık paylaşım stratejilerinin belirlenmesi.

Hesap içeriğinin oluşturulması ayrıca gündem takibi ve uygun gündemlere ait içerik oluşturulması.

Hesap üzerinden paylaşılacak içeriklerin etiket ve görsellerle desteklenmesi.

Rakip firmaların sosyal medyadaki etkinlik analizinin oluşturulması.

Takipçi arttırmak için çözüm önerilerinin sunulması.

Etkileşim raporlarının hazırlanması.

Markanızı diğerlerinden ayıran özelliklerin belirlenmesi. Orta ve uzun vadeli pazarlama stratejilerinin belirlenmesi.

Bu süreçte hangi sosyal medya mecralarının (Facebook, Twitter, Google+, Foursquare, Linkedin, Instagram...) kullanılacağını belirleriz.

Özel günleri ve şirket planlarınızı göz önüne alarak aylık planlama yaparız. Örneğin Mayıs ayında yapılacak tüm paylaşımlar Nisan içinde belirlenir. Aylık dinamiklere göre ve güncel gelişmelere göre değişiklikler yapılabilir.

Paylaşım dilinin ve gelen etkileşimleri yanıtlama ve yetkililere aktarım biçiminin belirlenmesi.

Tüm paylaşımlar özel araçlarımızla hafta sonu ve mesai saatleri dışında da olsa yapılır. Etkileşimleri takip eder ve yanıtlarız.

Aylık düzenli ve detaylı raporlarla, etkileşimleri size sunarız. Bu raporlar her ay değerlendirilir ve sonraki ayların planlarını yaparken bizlere yol gösterir.

Dijital Medya Takibi (Monitoring):

İnsanlar siz sosyal medyada yer almasanız da sizin hakkınızda konuşur! Önemli olan sizin onlara ne kadar yakın olduğunuz ve onları ne kadar dinlediğinizdir!

Geleneksel medyada yıllardır çok sık kullanılan ‘medya takip’ hizmetinin internet ve sosyal medya üzerinden takip edilmesi artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

Sizin belirlediğiniz kelimelerle tüm sosyal medya uygulamalarında aramalarımızı gerçekleştirir, arama sonuçlarını bahsedilen konu ve olumlu-olumsuz olmasına göre sınıflandırırız. Kısacası; arama sonuçlarını markanız için ‘izler’, ‘ayrıştırır’ ve ‘analiz ederiz’.

Böylelikle, ürünlerinizden hangisinin daha sık konuşulduğunu, markanız hakkında olumsuz yorumların genelde hangi konular üzerinden gerçekleştiğini daha çok hangi mecralarda yorumlar yapıldığını direkt olarak görebilirsiniz.

Online İtibar-Kriz Yönetimi:

Öncelikle markanızın olası kriz durumları belirlenir ve olası kriz durumlarında gelişecek senaryolar önceden hazırlanır, kriz durumlarında önceden hazırlanan bu senaryolara uygun hareket edilir. Monitör edilen arama sonuçlarında markanızla ilgili çıkan krize sebep olabilecek konuların takibi uzman ekibimiz tarafından titizlikle yapılır, herhangi bir yayılım gerçekleştiğinde anlık raporlamayla krizin gidişatıyla ilgili bilgilendirilir. Böylelikle krizin büyümesine ve firmanıza zarar oluşturmasına karşı önlemimizi almış oluruz. Sosyal medyanın en temel noktası kullanıcıları dinlemekten geçmektedir. Kullanıcılar, markaların en çok onları dinlemesini istemektedir. Dinlemek, kullanıcılara kendilerini “değerli’’ hissettirirken, markalar için de analiz etmek ve çözüm bulmak gibi diğer adımların merkezini oluşturur. Ekibimiz Monitoring alanında çalıştığı uzman çözüm ortakları ile nitelikli veri sınıflandırma personeli ile markanızın dijital algısını size periyodik olarak raporlar halinde sunmaktadır.

Sosyal CRM:

Sosyal medya kanallarımıza doğrudan gelen müşteri şikayet, memnuniyet ve önerilerini anında yanıtlamak markanın itibarı açısından oldukça önem arz etmektedir. Gelen kullanıcı yorumlarını anında yanıtlayarak, müşteri memnuniyetinin artmasını sağlarız.

Dijital PR:

Digital PR; sosyal medya, sosyal imleme ve paylaşım, arama motoru, blog, forum, haber siteleri gibi platformların online olarak yönetilmesi ve halkla ilişkiler amaçlı kullanılmasıdır.

Digital PR, geleneksel (offline) PR’dan farklı olarak daha karmaşık ve çok katmanlı bir yapıdır. Ekibimiz, Dijital ekosistemdeki Pr faaliyetleriniz için en güvenilir çözüm ortağıdır. Hedef kitle ile kurulan iletişimin yanı sıra, Seo ile arama motorları için optimize edilen basın duyurularının yayını, sosyal medya mecraları aracılığıyla basın duyurularının yayılması, kişisel/kurumsal virallerin oluşturulması, bir kurum hakkındaki bilgilerin paylaşımı, marka hakkında konuşulmasının sağlanması, marka yeniliklerinin takip edilebilir hale getirilmesini sağlayarak hızlı ve etkin bir tanıtım kampanyası halinde sunulmasını sağlar.

Ekibimiz, Seo Optimizasyonu yapılmış basın duyuruları, kurumla ilgili bilgi akışının dijital ekosisteme aktarılması ve marka hakkında konuşmaların tasarlanması gibi daha bir çok konuyu Dijital PR hizmetleri çerçevesi içinde müşterilerine sunar, raporlar ve etkin bir biçimde kullanılmasını sağlar.

Viral PR:

Twitter'daki takipçi kitlemiz; normal sosyal medya kullanıcıları oldukları gibi, konusunda uzmanlaşmış yazar, sanatçı, işletmeci, yönetici, siyasetçi, kanaat önderleri, bloggerlar, internet fenomenleri ve ünlülerden oluşmaktadır. Bu çerçevede;

Viral reklamların hazırlanması.

Viral reklamlar için anlaşılabilecek fenomen listesinin oluşturulması.

Firma ile ilgili fenomen konular oluşturmak.

*Organizasyonlara göre içeriğin hazırlanması ve hastag kampanyalarının düzenlenmesi

*Hesap takip kampanyalarının düzenlenmesi

*Hesap mention kampanyalarının düzenlenmesi

*Anket kampanyalarının düzenlenmesi

*Üniversiteliler için kampanyaların düzenlenmesi

*Özel günler için kampanyaların düzenlenmesi

Özel günler, gündemdeki olaylar sosyal medyada çok hızlı yayılır. Dünyadan soyutlanmış bir marka olmaktansa tüketicisiyle iç içe ,samimi bir marka olmak için sosyal medya araçlararını kullanıyoruz. Sosyal medyada aktif olmak demek müşteri ilişkileri yönetimi demektir .

Sonuç olarak; uzman ekibimizle bu düzende çalışarak ve çeşitli araçları kullanarak yeni müşteriler kazanmanızı sağlarız. Hem de dönüşümleri ölçerek. Mevcut müşterilerle iletişimi koruyarak ürün ve hizmetlerinizi hali hazırda deneyimlemiş kitleye daha sık satış yapabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi yeniden pazarlamış olursunuz.